دومین سمپوزیوم نقاشی تهران آغاز به کار کرد

 تاریخ : 1393/7/7 1850 بازدید 
دومین سمپوزیوم نقاشی تهران آغاز به کار کرد

 محمدرضا سعیدی در نشست خبری دومین سمپوزیوم ملی نقاشی که در محل باغ موزه قصر برگزار شد اظهار داشت: در طول سال برنامه‌های متعددی در باغ موزه قصر برگزار می‌شود که طی 6 ماه آتی برنامه‌هایی به مناسبت‌های کتاب و کتابخوانی، کشف حجاب، دهه فجر و جشنواره گل و همچنین بزرگداشت شیرعلی مردان‌ خان در این محل خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که مورد توجه باغ موزه قصر قرار دارد، برگزاری سمپوزیوم نقاشی است که سال گذشته اولین دوره آن به صورت استانی با موضوع «آزادی و تهران شهر من» برگزار شد و دومین سمپوزیوم نقاشی با موضوع «تهران» و «آزادی» به صورت ملی در سال جاری برگزار می‌شود؛ امیدواریم برگزاری این سمپوزیوم نقاشی در عرصه بین‌المللی برگزار شود.

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

مدیر باغ موزه قصر با اشاره به تقویم برگزاری دومین سمپوزیوم نقاشی تهران، یادآور شد: امروز 7 مهر ماه افتتاح رسمی دبیرخانه دومین سمپوزیوم نقاشی در باغ موزه قصر است، 19 دی تا 2 بهمن 93 زمان ارسال طرح‌های اولیه از سوی شرکت‌کنندگان و متقاضیان به دبیرخانه خواهد بود ضمن اینکه زمان آن تمدید نخواهد شد.

وی ادامه داد: 2 بهمن تا 5 بهمن این آثار توسط هیأت داوران بررسی می‌شود و 14 اثر برای راهیابی به سمپوزیوم انتخاب خواهد شد. روز 5 بهمن نیز برگزیدگان این آثار توسط هیأت داوران معرفی ‌می‌شوند که مصادف با سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است. 25 بهمن 93 از برگزیدگان دعوت می‌کنیم تا با فضایی که قرار است کار کنند آشنا شوند و زمان برگزاری سمپوزیوم از 30 بهمن تا 4 اسفند 93 به مدت 5 روز در محل باغ موزه قصر خواهد بود.

سعیدی خاطرنشان کرد: 5 اسفند ماه آیین اختتامیه سمپوزیوم برگزار می‌شود که مصادف با میلاد حضرت زینب (س) است و پس از آیین پایانی، افتتاح نمایشگاه آثار خلق شده را خواهیم داشت.

وی بیان داشت: سال گذشته در اولین سمپوزیوم نقاشی آثار 12 هنرمند انتخاب شده بود که امسال این آثار به آثار 14 هنرمند ارتقا پیدا کرده است که مبلغ 2 میلیون تومان به هر کدام از آثار برگزیده تعلق می‌گیرد که افزایش 500 هزار تومانی در اهدای جوایز به آثار برگزیده نسبت به سال گذشته داریم.

مدیر باغ موزه قصر بیان داشت: هر 14 اثری که در سمپوزیوم انتخاب می‌شود جزو گنجینه باغ موزه قصر محسوب خواهد شد. همچنین از بین این 14 اثر، 3 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب می‌شود که 12 میلیون تومان به عنوان جوایز این سه اثر در نظر گرفته شده است که با توجه به تشخیص هیأت داوران به این سه منتخب اهدا می‌شود.

وی گفت: در این سمپوزیوم باغ موزه قصر به تنهایی و بدون مشارکت سازمان‌ها و نهادها و به صورت مستقل کار می‌کند و فقط انجمن هنرمندان نقاشی ایران مشارکت معنوی خواهد داشت.

در ادامه این نشست ندا رضوی جراح، سیده مرجان سیده آقا میری و محسن حجازی که سال گذشته در نخستین سمپوزیوم نقاشی تهران به عنوان منتخبین بودند از متولیان این سمپوزیوم قدردانی کردند و به روند کار و پیشنهادات خود در سال جاری اشاره کردند.

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران 

عکس: فرهنگ رهجو

  نظرات