راه یافتگان به دومین سمپوزیوم نقاشی تهران در باغ موزه قصر مشخص شدند

 تاریخ : 1393/11/7 1408 بازدید 
راه یافتگان به دومین سمپوزیوم نقاشی تهران در باغ موزه قصر مشخص شدند

220 اثر به دبیرخانه دومین سمپوزیوم نقاشی تهران ارسال شده که 14 اثر برتر آن توسط هیات داوران برای حضور در سمپوزیوم انتخاب شده است.
به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، محمدرضا سعیدی روز سه شنبه در نشست خبری دومین سمپوزیوم نقاشی تهران در باغ موزه قصر، افزود: این سمپوزیوم با هدف گنجینه سازی، حمایت از هنرمندان و زمینه سازی برای انجام فعالیت های فرهنگی توسط هنرمندان برگزار می شود.
سعیدی با اشاره به رویکرد ملی دومین سمپوزیوم نقاشی تهران تصریح کرد: 112 نفر از استان های اصفهان، همدان، مازندران، اردبیل، مشهد، کردستان، کرمانشاه، بوشهر ، کردستان و همچنین کشور عراق آثار خود را برای شرکت در این سمپوزیوم ارسال کرده اند.
وی با اشاره به اینکه 10 طرح در بخش تهران و چهار طرح در بخش آزادی به عنوان آثار برتر شرکت کننده در سمپوزیوم انتخاب شده اند، افزود: به پدید آورندگان 14 طرح و اثر برتر انتخاب شده برای شرکت دراین سمپوزیوم 20 میلیون ریال به عنوان جایزه پرداخت خواهد شد.
رییس باغ موزه قصر گفت: کتابی از آثار منتخب سمپوزیوم نقاشی تهران در دو سال متوالی نیز در پایان این دوره از سمپوزیوم تدوین و منتشر می شود.
فراخوان دومین سمپوزیوم نقاشی تهران با موضوع های «آزادی» و «تهران» مهرماه سال جاری منتشر شد، یعقوب امدادیان، سیدمحسن هاشمی و رضوان صادق زاده به عنوان هیات سه نفره انتخاب آثار و یعقوب امدادیان، داور یوسفی، حسین ماهر، نیلوفر قادری و منیژه صحی نیز به عنوان هیات پنج نفره داوری آثار این سمپوزیوم را برعهده دارند.
دعوت از برگزیدگان برای شرکت در سمپوزیوم 25 تا 28 بهمن ماه انجام و سمپوزیوم نیز 30بهمن تا چهارم اسفندماه سال جاری در باغ موزه قصر برگزار می شود.

آیین اختتامیه دومین سمپوزیوم نقاشی تهران نیز پنجم اسفندماه سال جاری همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب (س) برگزار خواهد شد.


  نظرات