برپایی سومین سمپوزیوم نقاشی تهران در سطح بین المللی

 تاریخ : 1393/12/5 1760 بازدید 
برپایی سومین سمپوزیوم نقاشی تهران در سطح بین المللی


مدیر باغ موزه قصر، در اختتامیه دومین سمپوزیوم نقاشی تهران از برپایی سومین سمپوزیوم نقاشی در سطح بین المللی خبر داد.

                   

دومین سمپوزیوم نقاشی تهران سه شنبه شب گذشته، 5 اسفندماه 1393 با معرفی برگزیدگان در محل باغ موزه قصر تهران به کار خود پایان داد. 

           

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، مراسم پایانی دومین سمپوزیوم نقاشی تهران، با حضور دکترلاله افتخاری، نماینده مجلس شورای اسلامی، حمید شاه آبادی، مشاور فرهنگی وزیر ارشاد و ریاست مرکز علمی-کاربردی فرهنگ و هنر، مهندس خلیل راحتی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران ، محمود اقدم،دبیرمراکزفرهنگی وگردشگری شهرداری تهران و محمدرضاسعیدی مدیر باغموزه قصر برگزار شد.

              

سعیدی در ابتدای این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد مبارک حضرت زینب (س) و روز پرستار طی سخنانی بیان داشت: از میان 224 اثر رسیده به دومین سمپوزیوم نقاشی تهران با موضوع آزادی و تهران، 14 اثر برگزیده و یک اثر به صورت افتخاری به مرحله نهایی راه یافت که ازاین میان آثاری از استانهایی چون اصفهان، همدان، کردستان، اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، بوشهر، تهران و  همچنین اثری از کردستان عراق به دبیرخانه دومین سمپوزیوم نقاشی تهران ارسال شد.

                

وی با بیان اینکه ، سمپوزیوم نقاشی تهران دور دوم برپایی خود را در سطح ملی پشت سرگذاشت، ادامه داد: برآنیم تا بلافاصله پس از برگزاری دومین دوره زیرساختهای برگزاری سمپوزیوم سوم را در سطح بین المللی و با همکاری کشورهایی چون آلمان، سوئد، اتریش، هلند و ... برای سالهای آتی برنامه ریزی نماییم.

دکتر شاه آبادی نیز در این مراسم در خصوص برپایی دومین سمپوزیوم نقاشی تهران اظهار داشت: زاویه دیدی که در باغ موزه قصر وجود دارد ، انتخاب درستی است چرا که تهران به عنوان کلان شهری پرا از دغدغه و زندگی صنعتی ، همواره نیازمند نفس کشیدن است که این مهم با دمیدن روح هنر در شهر اتفاق میفتد.

          

وی با بیان اینکه ارتقای سطح فرهنگی شهر نیازمند مولفه هایی است که هنر یکی از مهمترین فاکتورهای آن است، ادامه داد: اگر مدعی هستیم که تهران شهر اخلاق است، راهکار اثبات آن ارتقای لطافت هنری و روح معنویت در جامعه است که در این راستا نفس برگزاری چنین سمپوزیوم هایی و نقش موثر آن در جامعه، دست به دست هم می دهند تا حرکتی تخصصی و شیوه ای بین المللی برای رقم خوردن این اتفاق صورت گیرد که تداوم برگزاری حرکتهای فرهنگی هنری این چنینی می تواند جریان ساز قرار گیرد.

گفتنی است مراسم اختتامیه دومین سمپوزیوم نقاشی تهران، با پخش کلیپی با مضمون معرفی هنرمندان شرکت کننده در سمپوزیوم به ترتیب از چهاردهمین تا اولین برگزیده ادامه یافت که طی 3 مرحله از هنرمندان شرکت کننده با حضور هیئت داوران تجلیل به عمل آمد.

           

همچنین از نکات جالب مراسم اختتامیه این رویداد هنری اجرای موسیقی زنده با نوای تار توسط عباس نسل شاملو ، یکی از شرکت کنندگان سمپوزیوم بود .

                 

برگزیدگان دومین سمپوزیوم نقاشی تهران به شرح زیر معرفی شدند:

عباس محمدی خوزانی، موفق به کسب رتبه اول،  امیر جدیدی، رتبه دوم و راضیه قربان نژاد و وجید امینی مشترکا موفق به کسب مقام سوم شدند.

                

همچنین مینا غفاری، علی معمری، عباس نسل شاملو، اکرم رحیم تبریزی ، زهرا ملکی، شیوا خوشبخت نژاد، شهرام بابایی، سیده مرجان سید آقا میری ، سروش آرام و ترحم سلمانی به ترتیب رتبه های چهارم تا سیزدهم این سمپوزیوم را کسب نمودند و الهه مظفری نیز به عنوان عضو افتخاری سمپوزیوم مورد تقدیر قرار گرفت.

            

یادآور می شود، جایزه نفرات اول تا سوم به ترتیب مبلغ 40میلیون ریال ، 30 میلیون ریال و 25 میلیون ریال به انضمام تقدیرنامه و گواهی شرکت در دومین سمپوزیوم ملی تهران بود که گواهی نامه شرکت در سمپوزیوم به تمامی شرکت کنندگان ارائه شد.

در پایان خاطر نشان می شود، هیئت داوری این رقابتها را خانمها منیژه صحی،نیلوفر قادر نژاد و آقایان داور یوسفی، یعقوب امدادیان و حسین ماهر برعهده داشتند که این ترکیب توسط انجمن هنرمندان نقاش ایران به ریاست معصومه مظفری مورد انتخاب قرارگرفته بودند.

          


  نظرات