جشنواره عکس موبایلی" طهران از نگاه تهران" برگزار می شود

 تاریخ : 1394/6/3 2254 بازدید 
جشنواره عکس موبایلی

مدیر باغ موزه قصر از آغاز به کار دبیرخانه جشنواره عکس موبایلی طهران از نگاه تهران با هدف مستند نگاری و حفظ میراث فرهنگی و معنوی تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، حسین هوشیار با بیان آنکه این جشنواره با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و در حاشیه جشنواره تابستانه طهران در قصر برگزار می شود هدف اصلی این جشنواره را  تشویق و ترغیب همشهریان  به داشته های فرهنگی و لزوم حفظ و معرفی آن عنوان کرد.

وی آشنایی بیشتر شهروندان با میراث فرهنگی و معنوی پایتخت را تقویت حس تعلق مکانی به فضاهای تاریخی  و لزوم حفظ آن دانست.

مدیر باغ موزه قصر گفت: مستندسازی از میراث معنوی پایخت در واقع هویت سازی است. زیرا بسیاری از آداب و رسوم در تهران در حال کمرنگ شدن است اما ثبت و معرفی آنها می تواند موجب احیای مجدد آن شود. استفاده از تلفن همراه در شبکه های اجتماعی تاثیرات فرهنگی بسیاری را بین اقشار جامعه ایفاد می کند، که باید از این قابلیت رسانه ای به عنوان ابزاری برای خلاقیت در معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بهره برد.

وی گفت : علاقه مندان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند آثار خود را با توجه به اطلاعیه های سایت دبیرخانه جشنواره به نشانی www.qasr.ir ارسال کنند تا همزمان با ۵ مهرروز جهانی گردشگری ضمن نمایش آثار برگزیده در گالری باغ موزه قصر به ۳۰ نفر از همشهریانی که عکس آنها مورد پذیرش هیئت داوری قرار گرفته باشد جوایز دو میلیون ریالی اهدا شود.

هوشیار بیان کرد : تمامی كاربران تلفن همراه بدون هيچ‌گونه محدوديتي و تنها با شرط داشتن گوشي با قابليت عکاسی می توانند آثار خود را دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و عکس‌برداری با هر نوع دوربین عکاسی (حرفه‌ای یا کامپکت) مجاز نیست.

جزییات و نحوه شرکت در این جشنواره فردا از طریق سایت باغ موزه قصر به اطلاع عموم خواهد رسید.


  نظرات