اجرای نمایش «تهمینه» با سبکی جدید در باغ موزه قصر

 تاریخ : 1396/8/29 548 بازدید 
اجرای نمایش «تهمینه» با سبکی جدید در باغ موزه قصر
 برای اولین بار در تاریخ نمایش کشور، «تهمینه» در گود زورخانه باغ موزه قصر به نمایش در می‌آید

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، نمایش «تهمینه» با نگاهی نو به داستان رستم و سهراب شاهنامه با تکیه بر طومار مرشد ترابی و «سهراب کشی» بهرام بیضایی به کارگردانی ‌ بهاره جهاندوست در زورخانه باغ موزه قصر اجرا می‌شود.

داستان زنان شاهنامه به خصوص سرنوشت تهمینه به عنوان مادر سهراب و همسر رستم کمتر در شاهنامه و سایر آثار مربوط به این داستان مورد اشاره قرار گرفته و همین موضوع دستمایه طراحی و اجرای این نمایش شده است.

از دیگر ویژگی‌های این نمایش اجرای آن در گود زورخانه است، نمایش تهمینه به عنوان اولین نمایش در تاریخ تئاتر کشور در یک زورخانه به عنوان گود پهلوانی اجرا می‌شود و در آن سعی شده با تلفیقی از نقالی، موسیقی ایرانی و حرکات ورزش باستانی، مخاطب نمایش مفهوم و شرایط داستان را بهتر درک کند.

عوامل این نمایش عبارت‌اند از، نقالان:‌ بهاره جهاندوست، ویانا پرویزیان، آوا فیاضی، ترنم جاهد و ستاره علیزادگان، مرشد زورخانه: محمدرضا معجونی، موسیقی: فهیمه عظیمی، حرکات ورزشی باستانی: طاها آزادی، مسئول روابط عمومی و رسانه: مهدی خسروی، دستیار کارگردان: زهرا احمدلو، عکاس: پاریس محسنی، مهدی منادی، طراح گرافیک: باران صدیقیان.

«تهمینه» روزهای یکم تا سوم و هشتم تا دهم آذر ماه از ساعت 18 در زورخانه باغ موزه قصر اجرا می‌شود. علاقه‌مندان به داستان‌ها و نمایش‌های اصیل ایرانی می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال نسبت به تهیه بلیت نمایش اقدام کنند.


  نظرات